Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Wilczy pacjent

Wilczy pacjent

Wilk uległ wypadkowi w sobotnią noc na trasie nr 91 w okolicy Ciechocinka. Dzięki zaangażowaniu i wrażliwości ludzi oraz doskonałej współpracy lokalnych społeczników, weterynarza po 36 godzinach akcji ratunkowej w niedzielę o świcie trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt „Napromek” w Nadleśnictwie Olsztynek”

Jak relacjonuje Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”, które otrzymało meldunek o potraconym przez samochód wilku. Na miejscu zdarzenia czuwał fotograf przyrody Marcin Kostrzyński wspierany przez członkinie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Głuszynku. Po przebadaniu przez wilka przez lekarza weterynarii, podjęto decyzję, że najlepszym rozwiązaniem będzie przetransportowanie wilka do Ośrodka rehabilitacji Zwierząt w „Napromku” gdzie leśnicy wybudowali specjalistyczną zagrodę dla wilczych pacjentów. W niedzielę o 7-mej rano leśnicy w pełnej gotowości oczekiwali na nowego pacjenta. Obecnie stan wilka jest stabilny. Zostały pobrane próbki krwi do analizy. Ponieważ wilka znaleziono w okolicach Torunia w dokumentacji otrzymał imię Mikołaj. Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” od razu zaopatrzyło wilka w nadajnik teledetekcyjny.

Ten feralny weekend obfitował w wypadki komunikacyjne z udziałem zwierząt. W tym samym czasie do ośrodka trafiła sarna potrącona przez samochód oraz kawka. Fragmentacja środowiska i przecinanie kompleksów leśnych drogami jest coraz większym problemem. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu. Takie zderzenia to zagrożenie nie tylko dla zwierząt ale również dla kierowców i pasażerów pojazdów. Bądźmy ostrożni i uważni.