Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Bezpieczne Ferie 2018” z leśnikami

Bezpieczne Ferie 2018” z leśnikami

Z myślą o bezpieczeństwie młodych mieszkańców powiatu olsztyńskiego, 15 stycznia nad jeziorem Jemiołowskim k.Olsztynka odbyły się działania profilaktyczne w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2018". To cykl imprez, w których co roku bierze udział kilka tysięcy uczniów

Już wkrótce w województwie warmińsko-mazurskim ferie zimowe.  By zapobiec nieszczęśliwym wypadkom dzieci podczas zimowego odpoczynku co roku leśnicy wraz z policją i służbami ratowniczymi organizują akcje profilaktyczne dla uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Olsztyńskiego.

Pokazy ratownictwa medycznego, pokazowa akcja ratownicza z udziałem poduszkowaca, spotkani aze strażakami i strażnikami leśnymi do okazja do przećwiczenia prawidłowych zachowań w sytuacjach kryzysowych.

Mroźna i wietrzna pogoda panująca tego dnia nad Jeziorem uśwadomiła dzieciom jak niebezpieczne może okazać się wychłodzenizmu. Dlatego zasadniczym i prostym do realizacji podczas ferii zadaniem jest odpowiedni, warstwowy i nieprzemakalny strój do zabaw i wycieczek terenowych.

Atmosferę rozgrzały pokazy interaktywnego Mopbilnego Punktu Edukacji Przyrodniczej  "Las w szkatułce" przygtwone przez nasze nadleśnictwo oraz pokaz pracy psa policyjnego zaprezentowany przez kolegów policjantów.