Lista aktualności Lista aktualności

Świateczna Msza przy Leśniczówce Napromek

25 grudnia przy leśniczówce Napromek w Nadleśnictwie Olsztynek odbyła się świąteczna msza na świeżym powietrzu.

Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania. Mieszkańcy Lubawy tłumnie odwiedzili leśniczówkę. Wielką atrakcją była przygotowana przez leśników żywa szopka, w której zamieszkał m.in. samiec lamy o wdzięcznym imieniu Stefanek.


Europejskie Dni Dziedzictwa

Europejskie Dni Dziedzictwa odbyły się już po raz dziesiąty na Warmii i Mazurach. Po raz kolejny uczestniczyli w nich leśnicy.

„Nie od razu Polskę zbudowano" - to hasło kolejnej, XXI już edycji Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 w Polsce. Organizatorzy chcą w tym roku pokazać Polskę jako państwowość, która ukonstytuowała się w X wieku i trwa do dzisiaj, przypomnieć jaką wartością jest własna państwowość i jakie były koleje jej kształtowania. Europejskie Dni Dziedzictwa 2013 odbywają się tradycyjnie w drugi i trzeci weekend września (7-8 i 14-15 września 2013). Tegoroczna edycja EDD ma przypomnieć wszelkie formy budowy polskiej państwowości. Nie tylko w sensie dosłownym, czyli kształtowaniu granic na przestrzeni dziejów, ale również tym symbolicznym – poczuciu przynależności i związku z historią, językiem, tradycją.
Plebiscytowe pogranicze - śladami wydarzeń 1914-1920 w powiecie ostródzkim to tytuł warsztatów w ramach ,których odbyła się wędrówka leśnymi ścieżkami Nadleśnictw Olsztynek i Miłomłyn w poszukiwaniu ukrytych pośród zieleni śladów wydarzeń I wojny światowej i okresu plebiscytowego na Wzgórzach Dylewskich. Wędrówka zakończyła się historycznymi gawędami przy ognisku na Górze Dylewskiej.
tekst: J. Haładaj na podst. materiałów EDD