Lista aktualności Lista aktualności

Ruszyła kampania Lasów Państwowych – „DLA LASU, DLA LUDZI”

Ruszyła kampania Lasów Państwowych – „DLA LASU, DLA LUDZI”

16 września odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię „DLA LASU, DLA LUDZI”, zorganizowana na terenie Nadleśnictwa Jabłonna, w której udział wzięli również przedstawiciele nadleśnictwa Olsztynek.

Podczas spotkania zaproszeni goście wysłuchali kilku przemów oraz prezentacji, w tym Pana Józefa Kubicy - p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych oraz ambasadorów akcji:

Mai Włoszczowskiej - wielokrotnej mistrzyni Europy i Polski w kolarstwie górskim,

Sebastiana Karpiela-Bułecki - muzyka i architekta,

dr. Andrzeja Kruszewicza - przyrodnika.

Działania Lasów Państwowych mają na celu pogodzenie trzech funkcji: przyrodniczej - polegającej przede wszystkim na zachowaniu różnorodności biologicznej lasów, redukcji CO2, ochronie zasobów wody, przeciwdziałaniu powodziom, zabezpieczeniu gleb przed erozją i krajobrazu przed stepowieniem, gospodarczej - drewno jest z lasu, to surowiec idealny, który łączy w sobie piękno i praktyczność oraz społecznej - Lasy Państwowe są ogólnodostępne i dzięki temu wszyscy mamy możliwość obcowania z naturą i spędzania wolnego czasu na łonie przyrody, tak by każdy człowiek znalazł w lesie to, czego potrzebuje, a las jako całość zachował swoje bogactwo przyrodnicze.

Celem tej ogólnopolskiej kampanii społecznej jest odpowiedź, między innymi, na pytania: Jak Lasy Państwowe starają się godzić różne oczekiwania społeczeństwa, potrzeby przemysłu drzewnego oraz rozwoju gospodarczego kraju? Czym jest zrównoważona, wielofunkcyjna gospodarka leśna? W jaki sposób leśnicy dbają o zapewnienie trwałości lasu?

Bieżąca komunikacja kampanii będzie realizowana w mediach społecznościowych Lasów Państwowych oraz na stronie www.dlalasudlaludzi.pl.