Lista aktualności Lista aktualności

Bezpieczne Ferie 2020

17 stycznia to ostatni dzień szkoły przed rozpoczęciem ferii zimowych. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych tego dnia nad jeziorem Jemiołowo w Olsztynku odbyły się „Bezpieczne Ferie 2020”. Jest to coroczna akcja organizowana przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie wspólnie z Komendą Miejską Policji w Olsztynie oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych.

Strażacy zaprezentowali akcję ratunkową osoby tonącej oraz edukowali jak należy postępować w takich sytuacjach. Policjanci opowiadali jak należy postępować z obcymi psami oraz wykonali pokaz tresury psów policyjnych.

Leśnicy z Nadleśnictwa Olsztynek, Nowe Ramuki i Jagiełek wraz z pracownikami Straży Leśnej zadbali o edukację uczniów oraz zorganizowali ognisko. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania dotyczące ekologii, zwierząt, roślin, rozpoznawały tropy, gatunki drzew, dzięki czemu każdy miał okazję zdobyć drobny upominek. Straż Leśna przypominała o zasadach zachowania się w lesie.

Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymali ciepłą herbatę i posiłek.